QUICK CHECK

Pokud tápete jak s cirkulární ekonomikou začít právě u vás ve firmě, naši odborníci vám rádi poradí. Přesně totiž víme, kam zaměřit svou pozornost a na co se soustředit. V kooperaci s vámi dokážeme přesně definovat, co můžete zlepšit, jaké problémy je třeba vyřešit a jakým směrem udržitelnost ve vaší firmě rozvíjet. 

Které oblasti se budeme věnovat, je na vás. Nabízíme analýzu administrativních prostor, zázemí provozu i výroby. Zaměřujeme se na různé ukazatele týkající se odpadů, spotřeby energií a vody, ale i vlivu cirkularity na vaše zaměstnance a zákazníky. 

JAK VÁM MŮŽEME POMOCI

Zaměříme se na nejdůležitější body provozu.

Společně vše projdeme a vyhodnotíme míru cirkularity.

Nastavíme konkrétní cíle udržitelnosti.

Přineseme vám jasná doporučení.

CO ŘEŠÍME

Spotřebu vody

Projdeme data o spotřebě vody ve vaší firmě a doporučíme vám, jak předcházet nežádoucí spotřebě a zbytečným únikům. Zaměříme se společně také na alternativní vodní zdroje, jako je dešťová nebo šedá voda.

Spotřebu energií

Zanalyzujeme místa s největší spotřebou energie, čímž pomůžeme optimalizovat váš provoz. Dostanete od nás také doporučení na vhodné zdroje alternativní energie, jejichž prostřednictvím snížíte svoji uhlíkovou stopu.

Nastavení pravidel nákupu

Podíváme se na vaše nákupní strategie a vyhodnotíme, jak v rámci nich uplatnit udržitelné principy. Zaměříme se zejména na zbytečné nákupy, výrobky s certifikací a jejich opravitelnost a vyměnitelnost.

Nakládání s odpady

Podíváme se společně také na to, jaký odpad u vás v podniku vzniká, jak s ním lépe nakládat a jak ho dále využít. Přineseme vám doporučení, jakým způsobem vzniku odpadu předcházet a jak na jeho likvidaci ušetřit.

Komunikaci se zaměstnanci

Nasměrujeme vás, jak s vašimi zaměstnanci lépe komunikovat vaše cirkulární aktivity. Doporučíme vám vhodné nástroje a pokud budete mít zájem, zorganizujeme pro vaši firmu webinář nebo workshop na míru.

Využívání výpočetní techniky

Zaměříme se na využívanou IT techniku včetně tisku a tiskáren z pohledu energetické náročnosti a ekologické stopy. Probereme spolu také možnosti nákupu repasované techniky a doporučíme vám, jak případně zmodernizovat tu stávající a jakým způsobem racionalizovat jejich užívání.

Podívejte se na ukázku z webináře

JAK VÁM MŮŽEME POMOCI?

Napište nám, obratem se vám ozveme a vše probereme.

  • CIRA Advisory s. r. o.

    K Babě 595/13, Medlánky, 621 00 Brno
    IČO: 08761337

  • +420 727 958 870
  • info@ciraa.eu
NAPIŠTE NÁM