Načítám Akce

« All Events

  • akce již proběhla.

Cirkulární ekonomika v gastronomii

10 června, 2020 | 17:00 - 18:00

- zdarma
Barbora Kebová

Segment HORECA utrpěl snad jednu z nejtěžších ran s ohledem na současnou koronakrizi. Zároveň tento segment čelí tlaku zákazníků, kteří vyžadují stále udržitelnější produkty. Barbora Kebová, expertka v oblasti cirkulární ekonomiky a gastronomie, má v této věci jasno:

Provozy, které se principy cirkulární ekonomiky inspirují, mohou díky jednoduchým změnám šetřit nejenom životní prostředí, ale i peníze.

Provede vás webinářem, který se zaměří primárně na:

  • cirkulární kavárny a restaurace,
  • management odpadů v provozu a efektivní nakládání se zdroji,
  • less waste principy, s ohledem i na spotřebu vody a energie,
  • původ a kvalitu surovin ve vašem provozu – a jaký to má dopad pro vašeho zákazníka
    palčivé otázky jednorázového nádobí,
  • inspirativní příklady z praxe, kde funguje cirkulární ekonomika již dnes.

Přednášející

Bára Kebová je projektovou manažerkou Institutu Cirkulární Ekonomiky pro segment HORECA. V INCIEN se věnuje cirkulární ekonomice v oblasti gastronomie, na kterou se INCIEN začal více zaměřovat na podzim roku 2018 díky pilotnímu projektu Cirkulární kavárny. Dnes se již specializuje na celý HORECA segment, kde se snaží jednotlivým provozům či firmám pomáhat s nastavováním cirkulárních principů v jejich každodenním fungování. Mimo to se věnuje i oblasti retailu. Vystudovala obor Sociální a kulturní ekologie na FHS UK a ve své diplomové práci definovala aspekty udržitelné restaurace v českém kontextu. Kromě INCIEN pracuje také v organizaci Zachraň jídlo, v níž se zaměřuje na problematiku plýtvání potravinami. Je hrdou spoluautorkou kuchařky Zachraň jídlo v kuchyni. V gastronomii se nepohybuje jen v teorii, ale také v praxi. Baví ji zkoumat možnosti odpovědnějších forem stravování, pročítat kuchařky, vařit večeře pro rodinu a kamarády a občas si střihnout nějaký ten catering.


Startujeme: 10. 6. 2020, v 17.00 hodin
Délka trvání: 60 minut
Vstupné: zdarma

Odkaz na webinář i s instrukcemi jak se přihlásit bude rozeslán den před termínem akce. Pokud by Vám odkaz nepřišel v den konání, prosíme, zkontrolujte si složky Spam/Nevyžádaná pošta anebo se nám ozvěte. To plátí i v případě technických problémů s přihlášením na webinář. Kontaktujte nás na email info@ciraa.eu.


Podrobnosti

Datum:
10 června, 2020
Čas:
17:00 - 18:00
Cena:
zdarma

Místo konání

WEBINÁŘ
Česká republika

Pořadatel

Tristar promotion

Podrobnosti

Datum:
10 června, 2020
Čas:
17:00 - 18:00
Cena:
zdarma

Místo konání

WEBINÁŘ
Česká republika

Pořadatel

Tristar promotion