REŠERŠE ÚSPOR PRO IKEA

Reference

REŠERŠE ÚSPOR PRO IKEA

Věděli jste, že úsporná LED žárovka, dobíjecí baterky, či perlátor vody vám doma ušetří tisíce korun ročně a přírodě ještě cennější zdroje? Ale víte, kolik to je doopravdy? Na tohle se nás zeptala IKEA, pro kterou jsme realizovali rešerši úspor vybraného produktového portfolia. IKEA se dlouhodobě snaží o prosazování udržitelné spotřeby založené na principech cirkulární ekonomiky a dává tak lidem možnost žít zdravěji a udržitelněji. Realizovaná rešerše tak může poskytnout zákazníkům IKEA zajímavé příklady úspor u vybraných produktů.

IKEA

Rozsah projektu: Rešerše úspor

IKEA

Až 100 školních obědů končí každý rok v našem koši

S IKEA jsme se domluvili, že spočítáme úsporu energií a financí průměrné rodiny v České republice pro vybrané produkty z kuchyně, spotřeby energií v domácnosti a popřípadě i spotřebu materiálu. Uvedli jsme příklady úspor, které se dají pochopitelně komunikovat směrem k zákazníkovi. Příkladem může být problematika odpadu z jídla. Rešerší jsme zjistili, že v Česku vyplýtváme průměrně 43 kg potravin na osobu ročně a každého z nás to stojí 8.000 Kč. Za takovou částku by šlo uvařit přes 100 školních obědů. IKEA nyní výstupy rešerše zapracuje do své interní kampaně a my se již nemůžeme dočkat finálního zpracování.

Jak se k naší společné spolupráci vyjádřila IKEA?

„Sme veľmi radi za spoluprácu s CIRAA na našom projekte zameranom na kalkulácie úspor udržateľných riešení. V IKEA se snažíme zákazníkom ponúkať udržateľné riešenia, ktoré navyše pomáhajú šetriť planétu aj peňaženku. Vďaka výpočtom z CIRAA vieme presne porovnať jednotlivé riešenia a navyše ich ilustrovať na zrozumiteľnom príklade, čo pomáha nielen nám interne, ale hlavne našim zákazníkom. Verím, že vďaka výpočtom od CIRAA sa nám podarí inšpirovať ešte viac ľudí smerom k udržateľnému životu v domácnosti.  Spolupráca bola veľmi príjemná, profesionálna a určite budeme radi pracovať s CIRAA aj na ďalších projektoch,”
Martina Hlisnikovská, Sustainability Business Partner, IKEA Česká republika