Analýza komunikace

Komunikace

Služba obsahuje:

  • SWOT ANALÝZA - vytvoříme detailní analýzu silných a slabých stránek, vydefinujeme příležitosti a hrozby, zejména v kontextu greenwashingu. 
  • HROZBY GREENWASHING - téma, které diskutované a EU legislativou intenzivně řešené. Zhodnotíme váš stávající stav a zhodnotíme nakolik stávající komunikace hraničí s greenwashingem . 
  • PRINCIPY KOMUNIKACE UDRŽITELNOSTI - zhodnotíme nakolik stávající komunikace splňuje principy správné komunikace udržitelnosti 
  • KOMUNIKAČNÍ POTENCIÁL - zhodnotíme současný stav komunikace s médii, zákazníky a veřejností a vydefinujeme stávající komunikační potenciál, ale prostor pro jeho rozvoj. 
  • KOMUNIKAČNÍ TÉMATA - podíváme se taky na potenciál vašich témat nebo vámi preferovaných a ověříme jejich potenciál nebo upozorníme na hrozby, které by mohly v komunikaci těchto témat právě nastat. 
  • DOPORUČENÍ - součástí výstupní zprávy je řad doporučení jak pracovat s tématem na úrovni jednotlivých komunikačních nástrojů. Analýza také slouží jako relevantní odborný podklad pro kreativní agentury firem. 

 

Pro koho je služba vhodná:

Pro firmy, které už realizuji aktivity v oblasti udržitelnosti a chtějí je aktivně komunikovat s co největším dosahem a bez greenwashingu. Analýza je vstupním podkladem pro následnou strategii komunikace v oblasti udržitelnosti jakožto dílčí část celkové strategie rozvoje firmy. 

Jaký je přínos služby:

Dostanete srozumitelnou analýzu - komplexní obrázek, jak je vaše společnost vnímaná veřejnosti, co funguje, co naopak ne v oblasti udržitelnosti a jak zlepšit nebo posílit svou pozici v komunikaci. Získáte však taky jistotu nakolik je komunikace transparentní, srozumitelná, uvěřitelná a nebalancuje s greenwashingem.