ESG komunikace

ESG

Služba obsahuje:

Jsme odborným expertem tématu udržitelnosti v oblasti komunikace a marketingu. Pomůžeme vám nastavit správnou strategii. Obsah a komunikaci můžeme zrealizovat za vás. Eliminujeme greenwashing v komunikaci.

  • IDENTIFIKACE TÉMAT - Společně zjistíme, jaká témata jsou pro vaši firmu i příjemce vaší komunikace důležitá. Většina firem pořád neumí s tématem udržitelnosti pracovat - pomůžeme vám, aby vaše komunikace byla autentická a atraktivní.
  • KONTROLA GREENWASHINGU A SOCIALWASHINGU - Komunikaci nastavíme tak, aby se vyhnula nešvarům jako je greenwashing a tzv. socialwashing, a vy jste nebyli ohroženi jeho dopady. Váš interní tým proškolíme a upozorníme na možné hrozby.
  • KOMUNIKAČNÍ STRATEGIE - Dle vašich potřeb vytvoříme komunikační strategii pro celou značku nebo specificky pro oblast komunikace udržitelnosti. Definujeme si cílové skupiny, příležitosti, klíčová sdělení i komunikační kanály.
  • TVORBA OBSAHU - Napíšeme pro vás články, tiskové zprávy nebo budeme spravovat váš firemní blog či další komunikační kanály v tématu ESG a udržitelnosti.

Pro koho je služba vhodná:

Služba je vhodná pro firmy, které už realizují aktivity v oblasti udržitelnosti a chtějí je komunikovat s co největším dosahem a bez greenwashingu. Zkušenosti máme s firmami všech velikostí a z různých odvětví:

  • Velké firmy, které potřebují autenticky a strategicky uchopit téma ESG a udržitelnosti.
  • Start-upy a malé firmy, které nabízejí primárně produkty postavené na principech udržitelnosti a cirkulární ekonomiky.
  • Sociální podniky, které chtějí díky ESG komunikaci oslovit nové partnery.

Jaký je přínos služby:

Autentičnost - Většina firem pořád neví, jak s tématem udržitelnosti pracovat atraktivně. Najdete si vlastní autentickou cestu.
Transparentnost - Pro vaše zákazníky, odběratele služeb či zaměstnance se stanete čitelnějšími a budete si budovat bližší vztahy.
Srozumitelnost - Komunikace ESG a udržitelnosti může být často složitá. Najdeme správná slova tak, aby byly vaše aktivity srozumitelné a atraktivní pro cílové skupiny.
Reputace firmy - Budeme stavět na vašich silných stránkách tak, abychom co nejvíce komunikačně posílili vaši pozici. Naučíme vás, na co si dávat v komunikaci pozor, abyste neohrozili vaši reputaci obviněním z greenwashingu.