Startuje Loopa Vojty Kovala – nový podcast zaměřený na udržitelnost a cirkulární ekonomiku

Blog

Startuje Loopa Vojty Kovala – nový podcast zaměřený na udržitelnost a cirkulární ekonomiku

Bývalý redaktor Českého rozhlasu Vojtěch Koval přichází s vlastním podcastem. Jeho tématem je udržitelnost, cirkulární ekonomika a jak si v této oblasti vede český byznys ale i společnost samotná.

Hosty budou ředitelé velkých nadnárodních firem působících v tuzemsku, které se vydaly na udržitelnou cestu i podnikatelé a zakladatelé českých firem, kteří staví svůj byznys na cirkulární DNA. Pilotní epizoda vychází 22. června a prvním hostem podcastu je zakladatelka Institutu Cirkulární Ekonomiky Soňa Jonášová. Nový podcast Loopa Vojty Kovala bude vycházet pravidelně každé úterý.

 „Do udržitelnosti jsem se nadchnul už v Českém rozhlasu, pro který jsem dělal podcast Budoucnost R. Měl jsem tak příležitost mluvit s osobnosti českého byznysu, kteří to myslí vážně a ve svých firmách vyvíjí úžasné inovace a aplikují cirkulární principy, které jsou budoucností. A přesně tomu se chceme věnovat i v Loopě a věřím, že naše témata budou inspirací pro další firmy i jednotlivce,” uvádí svůj nový podcast Vojtěch Koval.

Cílem je inspirovat a sdílet

Podcasty vznikají ve spolupráci s poradenskou společností CIRA Advisory, která firmám radí, jak v praxi aplikovat cirkulární principy ve svém provozu i v produktech a jak udržitelnost správně komunikovat. „Často se setkáváme s tím, že firmy, které toho v oblasti cirkulární ekonomiky dělají nejvíce, svůj příběh a svoji cestu komunikují málo. Teď vzniká prostor, kde mohou podnikatelé a manažeři otevřeně mluvit o svých projektech, o svých cestách i úskalích, aby se každý dozvěděl, jak skvělé věci už se u nás v Česku dějí,” říká o novém podcastu Ivana Hekerle, ředitelka komunikace CIRA Advisory, která je odborným garantem podcastu.

První díly podcastu vyjdou pod záštitou Komerční banky. Ta se tématu udržitelnosti dlouhodobě věnuje a poskytla finanční prostředky pro rozjezd projektu. „Letos jsme spustili web Spolecne-udrzitelne.cz, abychom firmám v Česku přiblížili možnosti zeleného financování. Edukaci firem teď chceme dál rozšiřovat a proto byl pro nás přirozený krok finančně podpořit i vznik nového podcastu. Navíc sám se těším, až uslyším příběhy dalších firem na cestě k udržitelnosti,” komentuje Radim Pařízek z Komerční banky.

Podcasty budou vycházet pravidelně každé úterý a poslechnout si je můžete na platformách Spotify i Apple Podcasts. Nové díly podcastů budou zveřejněny také na webu CIRA Advisory (ciraa.eu) a Spolecne-udrzitelne.cz a Zajimej.se. Letní epizody podcastu se budou věnovat odpovědnému financování, jednorázovým plastům a příležitostem pro plasty nebo energetické flexibilitě.