WEBINÁŘ: Cirkulární ekonomika v kontextu koronavirové krize

Blog

WEBINÁŘ: Cirkulární ekonomika v kontextu koronavirové krize

Veškerá témata šla v důsledku koronavirové pandemie do pozadí. Obzvlášť na klimatickou krizi a Green Deal bychom ale neměli zapomínat ani v současné náročné době – ba naopak. Máme nyní jedinečnou příležitost se zamyslet nad směřováním naší společnosti, našich firem, naší ekonomiky a nastavit nový směr „zelené“ obnovy. Zúčastněte se webináře, ve kterém ve spolupráci s Institutem Cirkulární Ekonomiky představíme příležitosti, které cirkulární ekonomika nabízí, a konkrétní příklady úspěšné praxe.

Foto: CIRAA

Cirkulární ekonomika se stala jedním z TOP témat klíčových akcí letošního roku. COVID-19 však přišel jako rána z čistého nebe a může se zdát, že cirkulárním tématům odeznělo. Situaci nepomáhají ani výroky předních politických představitelů, které už nyní odsouvají evropský Green Deal na druhou kolej.

Je to ale skutečně tak? Není naopak cirkulární ekonomika příležitostí pro nasměrování budoucího ekonomického rozvoje správným směrem? A jak na ni pohlíží české firmy, které deklarovaly cirkulární principy jako své prioritní oblasti?

Byť je dnes situace velmi vypjatá, zdaleka to neznamená útlum v oblasti udržitelnosti. Spíš naopak! A proto byste měli být u toho. Druhý dech v rozvoji byznysu je dnes třeba přijmout jako výzvu i příležitost.

O tom všem bude povídat Soňa Jonášová na svém cirkulárním webináři, na kterém se mimo jiné dozvíte:

  • Sedm základních principů, na kterých je postavena cirkulární ekonomika.
  • Co je Akční plán pro cirkulární ekonomiku.
  • Jaké příležitosti cirkulární ekonomika nabízí.
  • Konkrétní příklady dobré praxe.
  • Co znamená COVID-19 pro cirkulární ekonomiku a kde hledat cesty pro její uplatnění.

Startujeme: 16. 4. 2020, v 17.00 hodin

Délka trvání: 60 minut

Vstupné: zdarma

Registrace: zde

V den konání webináře Vám pošleme odkaz k online připojení.