Egoé a. s.

Reference

Egoé a. s.

Egoé a. s.

Rozsah projektu: Cirkulární Quick Check

Quick Check ve firmě Egoé, která se zabývá designem produktů

Společnost Egoé se zabývá designem produktů spojených s venkovním životem. Struktura firmy se skládá z několika sekcí, ve všech však dbají na precizní výrobky a udržitelný přístup. Nad výrobkem přemýšlí z pohledu celého životní cyklu. Zajímají se, co se s ním stane, až doslouží a hledají dlouhodobě udržitelná a zároveň designová řešení. Za vypíchnutí stojí garance doživotního servisu či postupné zavádění zpětného odkupu výrobku.

 

Neustálý posun vpřed

I přesto, že firma uskutečňuje velké kroky na cestě k cirkularitě, chtějí se neustále posouvat vpřed a hlavně mít ve svých aktivitách strukturu. Domluvili jsme se tedy na realizaci cirkulárního Quick Checku. Prvotním krokem byla celková analýza fungování společnosti Egoé v oblasti cirkulární ekonomiky. Zaměřili jsme se na strategii, nákupy, materiály, provoz, odpadové hospodářství i logistiku. Poté jsme vytvořili výstupy a celkové shrnutí, ze kterého jsme navrhli doporučení, která by měla sloužit ke zlepšení fungování firmy po ekologické i ekonomické stránce. Na základě výstupů budeme se společností Egoé navazovat na Strategii udržitelnosti.

Dlouhodobý partner

Egoé se snaží v oblasti cirkulární ekonomiky spolupracovat i s ostatními, a proto se stali i jedním z partnerů na naší  Circular Economy Talks: Not only CEOs’ agenda. A tímto společné projekty doufáme nekončí.